Návrh kuchyne


Kuchyňa spojená s obývačkou do novostavby

Zákazník nám pri návrhu dal „voľnú ruku“, kuchyňu sme navrhli v bielom lesku v kombinácii s lesklým capucinom a drevodekorom s kontrastnou tmavou pracovnou doskou a zástenou s barovým pultom, ktorý nám pekne oddelil priestor obývačky. Pohrali sme sa s obložením komína a jeho začlenením do priestoru. Do varnej zóny sme zaujímavý digestor výsuvný z pracovnej dosky. Kuchyňu sme spojili s obývačkou a vinotékou s barom. Vznikol pekný, funkčný a vzdušný priestor.

« z 2 »

Rekonštrukcia kuchyne v bielom lesku zo Senosanu

Zákazník vyslovil požiadavku, aby sme mu navrhli do veľmi malého priestoru luxusnú kuchyňu. Chceli sme využiť maximum priestoru, preto sme navrhli kuchyňu do U-čka z dvoch strán po strop.

Materiál sme zvolili biely lesk v najvyššej kvalite v kombinácii s drevodekorom. Na odľahčenie sme navrhli jedálenský stôl z oceľovej konštrukcie so sklom.

Rekonštrukcia v Petržalskom paneláku

Túto kuchyňu sme rekonštruovali v rámci kompletnej rekonštrukcie bytu. Zmenili sme dispozíciu, vyhodili špajzku, so skrinkami išli až po strop. Kuchyňu sme navrhli v teplých odtieňoch béžovej v kombinácii s drevodekorom. Kuchyňa je moderná a nadčasová. Navrhli sme aj rozkladací jedálenský stôl.

Rekonštrukcia kuchyne v rodinnom dome

Požiadavkou zákazníka bola kuchyňa s množstvom úložného priestoru, umiestnením práčky a zabezpečením otvorených schodov. Navrhli sme kuchyňu po strop v bielej lesklej farbe v kombinácii so svetlým drevodekorom, ktorý opticky kuchyňu zväčšuje a presvetľuje. Schody sme oddelili stenou z otvorených políc, ktoré umožňujú bezpečný pohyb detí po schodoch a poskytujú im priestor na hraniu a sledovanie diania v kuchyni. Tu sme kombinovali farbu políc s farbou schodov. Pod schody sme umiestnili práčku.

« z 2 »

Priechodná kuchyňa

Kuchyňu v panelákovom byte sme navrhli ako priechodnú. Časť pod oknom zväčšuje pracovnú plochu a tiež schováva radiátor. Farebne je ladená do svetlých tónov drevodekoru v kombinácii s bielou lesklou. Je riešená nízkonákladovo.

Kuchyňa do malého bytu

Navrhli sme kuchyňu do malého bytu, kde sa vchodovými dverami vstupuje rovno kuchyne spojenej s obývačkou. Opticky sme ju od ostatného priestoru oddelili šatníkom a vešiakovou stenou s lavičkou. Kuchyňu sme riešili do U-čka so skrinkami po strop. Od obývačkovej časti ju oddeľuje jedálenský stôl.

« z 2 »

Nostalgická kuchyňa v spojení s obývačkou

Riešili sme kuchyňu spojenú s obývačkou pre starších manželov, ktorí vymenili byt za menší po odchode detí. Z toho vyplynula aj požiadavka priestoru kde by sa všetci mohli spoločne stretávať a „pomestili sa“. Kuchyňu sme riešili v svetlých tónoch béžovej v kombinácii s tmavou pracovnou doskou a zástenou. Jedálenský stôl sme navrhli okrúhly. Obývaciu časť minimalistickú s pohodlnou sedačkou a kreslom.

« z 2 »

Návrh kuchyne s obývačkou

Kuchyňa spojená s obývačkou je navrhnutá luxusne do veľkého priestoru. Kuchyňa je do U-čka s barovým pultom a sodrokartónovým podhľadom, ktorý nám opticky oddeľuje kuchyňu od obývačky. Farebne je navrhnutá v svetlých farbách v kombinácii so svetlým drevodekorom. Na oživenie sme navrhli žltú zástenu v kuchyni aj za TV. Jedálenský stôl je rozkladací.

« z 3 »

Návrh kuchyne prepojenej s obývačkou so zaujímavou tapetou

Kuchyňa s pracovnou doskou Korian

« z 3 »

Kuchyňa – Jednoduchosť a minimalistický priestor v 3-izbovom byte

Návrh priestoru kuchyne je dôležitá súčasť každej rekonštrukcie a rovnako veľký dôraz na detaily kladenieme aj pri realizáciách kuchýň, ktoré si môžte pozreť taktiež na nasej stránke Galérie realizácií.

« z 2 »

Sviežo a prakticky navrhnutý rodinný dom

« z 2 »

Omnia kuchyňa

V rámci veľkého otvoreného priestoru sme navrhovali ako jeden celok kuchyňu, jedáleň, obývačku a vstup. Nábytok na mieru spája priestor jednotným materiálovým vyhotovením a poskytuje množstvo odkladacieho priestoru pre mladú rodinu. Kuchyňa je svetlá a priestranná spolu s jedálenským stolom, ktorý je votknutý priamo do kuchynského ostrova a je jeho predĺžením. Umožňuje variabilné sedenie okolo- jedálenský stôl alebo pozdĺž – raňajkový pult.

Na oživenie kuchyne sme zvolili výrazný drevodekor, ktorý sme vyvážili šedým betónom a nadčasovým bielym leskom..

« z 2 »

Máte aj vy záujem o takýto návrh kuchyne? Kontaktujte nás na irrealis@irrealis.sk prípadne nás navštívte osobne. Našu adresu s mapou nájdete tu: Kontakty

Moderná kuchyňa dub a antracit s barovým pultom

Pri navrhovaní priestoru sme  rešpektovali architektonický plán, podľa ktorého boli urobené  všetky elektroinštalácie, no chceli sme tiež docieliť vzdušnosť a otvorenosť .
Spojenie obývačky a kuchyne pomocou barového pultu nám zaručí komunikatívnosť priestoru. Farby a materiály- všetky izby su ladené do teplého drevodekoru v kombínacií s lesklým antracitom. Pracovná doska je z laminátu sivá s medeným nádychom.
Okrem návrhu a realizácie kuchyne vieme zabezpečiť aj kompletné stavebné a elektromontážne práce- viac info na Stavebné práce.
« z 5 »

Kuchyňa v béžovej farbe

Pri plánovaní kuchyne na mieru môžete stráviť veľa času pri určovaní správneho štýlu a materiálu, ktorý bude použitý. Výber materiálu je kľúčový.

Pre túto kuchyňu sme zvolili jemné odtiene maslovej v kombinácii s tmavším drevodekorom.

Kuchyňa je tvorená v spolupráci s majiteľkou, ktorá mala presnú predstavu ako má vyzerať.

V kombinácii s mramorovou dlažbou ktorá je aj za kuchynskou linkou tvorí krásny celok.

« z 2 »

Kuchyňa s obývačkou v rodinnom dome v Záhorskej Bystrici

Návrh kuchyne v rodinnom dome s výraznou pracovnou doskou, ktorá dokonale dopĺňa vzdušný dizajn celej kuchyne. Kuchyňa pôsobí luxusne vďaka vysokému lesku vrchných skriniek. Zemité farby sú oživené výraznými doplnkami akými je napr. zelený koberec. Krb je nielen dizajnovým doplnkom, ale aj spĺňa funkciu vykurovania v zime. Mohli by sme ho nazvať aj dizajnovou romantikou.

« z 3 »

Kuchyna v bungalove Veronika – Kvetoslavov

Zariadenie bungalovu v teplých farbách, ktoré dopĺňajú štýlovú elegantnú bielu farbu. Biele lampy nad jedálenským stolom, potešia každého milovníka moderného dizajnu. V interiéri kombinujeme dva druhy dreva, ktoré sa však navzájom dopĺňajú. V malom priestore, sme navrhli kuchyňu tak aby spĺňala zásady ergonómie bývania. V neposlednom rade by sme chceli vypichnúť aj úložný priestor pri okne na kuchynskej linke, ktorý vieme zakryť posúvacou doskou z vrchu.

« z 2 »

Kuchyňa do tvaru L

Ak túžite po kuchynskom ostrovčeku ale zároveň chcete mať v kuchyni aj priestor pre jedálenský stôl, no neviete ako tieto dve veci dostať do kuchynského priestoru, stčí sa nám ozvať. Ako sa povie, keď sa chce, všetko sa dá. Samozrejme pri každom návrhu kladieme dôraz na ergonómiu kuchynského priestoru. Do kuchynskej linky sú zaradené aj otvorené poličky, ktoré sú použitelné pre veci po ruke, prípadne pre nejakú kuchársku knihu. Kuchynská doska pri okne je potiahnutá až do funkcie parapetnej dosky, čím vzniká zase o niečo vačší priestor na pracovnej doske.

« z 3 »

Uvoľnenosť bytového dizajnu

Návrh rodinného bytu sa točil okolo multifunkčného priestoru, kde chce mladý pár tvoriť ,žiť a bývať.
Mladý pár chcel vytvoriť priestor na bývanie pre radosť zo života.
Otvorený priestor umocňuje otvorený strop s trámami.
Prvky, ktoré si nevedeli predstaviť, ako sedenie pod oknom sme vytvorili nábytkom, pracovný stolík v rohu, pult v priestory ,kruhový stôl a pohovha v priestore.
Materiály sme použili podla želania zákazníka: tehly, drevo a kamen.

Posúdte sami ako sa Vám páči?

« z 3 »

Dom v Rusovciach – kuchyňa s obývačkou

Dom v Rusoviac je ukážkou toho ako vieme tvoriť dizajn. Zariadiť celý dom funkčne a zároveň vkusne je našou radosťou.
Kuchyna je navrhnutá do tvaru L, kde je zabudované vštko, čo kuchyňa má mať.
Prechod medzi obývačkou a kuchyňou tvorí priehladná knižnica s barovým pultom.
Na stene je umiestnená chladnička s dvomi výsuvmi.
Materiály do celého domu sú doladené do dekorov dubu, lesklá biela, pracovná doska je dekor mramoru.
Dlažba- kameň dekor dubu, imitácia dreva.
Centrum domu tvorí krb, ktorý zabezpečuje taktiež naša firma. Je robený ako krbo-kachle.
Dom má vysoké okná, ktoré prechádzajú až do druhého poschodia, kde vytvárajú galériu. Odtiaľ sú závesené lustre, ktoré su krásným doplnkom domu.
Snom každej ženy je mať velký topánkovník, do ktorého si naukladá topánky. Tento sen sme splnili, umiestnili sme ho do chodby, kde budeme mať vyčlenenú 1/3 len na topánky.
Posuvný šatník so zrkadlovými posuvnými dverami je dominatou chodby.
Fotografie z realizácie už čoskoro.
« z 6 »

Kuchyňa v industriálnom nádychu

Rekonštrukcia kuchyne sa niesla v duchu industrializmu, ktorý je úžitkový a priamočiary.

Klasická paneláková kuchyňa doslúžila a preto sa mladý pár s radosťou pustil do jej výmeny podľa vlastných predstáv.

Nakoľko inklinujú k surovejšiemu materiálu, priali si namiesto zásteny obklad v dekore betónu.  Zmenili sme pôvodné rozmiestnenie kuchyne a zmenou otvoru dverí sa kuchyňa zväčšila a získala iný rozmer. Fóliované dvierka kuchynskej linky sú v bielom lesku a pracovná doska ako aj podlaha kuchyne je v dekore duba. Požiadavku industrializmu v kuchyni  sme podčiarkli čiernymi spotrebičmi a šedými stoličkami zladenými k zástene kuchyne.

« z 3 »

Kuchyňa v béžovej farbe

Presná predstava zákazníkov o ich novej malej kuchyni sa stala pre nás výzvou. Zákazníci boli zvyknutí fungovať v zúženom priestore, v ktorom sa potlačia a odmietali zväčšovať miestnosť búraním stien. Zákazník je náš pán, preto sme ich požiadavku rešpektovali a vytvorili krásne dielo, v ktorom sme kompletnej rekonštrukcii podrobili elektriku, podlahu, nábytok, sanitu. Farebnú kombináciu kuchyne sme zvolili v bielych a béžových odtieňoch z dôvodu optického rozšírenia miestnosti. Farebné odtiene nábytku sme preniesli aj do spotrebičov, drezu a batérie. Kuchyňu sme sčasti zakomponovali aj do chodby v podobe veľkej šatníkovej skrine so spotrebičmi, čím sme zväčšili rozloženie a funkčnosť kuchynského priestoru. Využitím chodbovej časti sa nám vytvoril priestor na útulné stolovanie s 2 taburetkami a stolom, prídavkom je biela lavica na sedenie.

« z 5 »

Páčia sa vám naše návrhy? Potrebujete poradiť? Kontaktujte nás na irrealis@irrealis.sk prípadne nás navštívte osobne. Našu adresu s mapou nájdete tu: Kontakty

A ak momentálne neriešite svoje bývanie, ale viete o niekom komu by sme našou prácou pomohli, dajte o nás vedieť svojmu okoliu. Máme aj fb stránku facebook irrealis.

Kuchyňa s dobrým základom pre bývanie

V každom z nás je ukrytý šéfkuchár, len potrebuje pre svoje tvorenie to správne miesto. Kuchyňa aj s menšími rozmermi dokáže splniť funkčné vyžitie priestoru s logistickým usporiadaním. Práve preto sme zvolili linku v tvare L s barovým pultom. Zástena v podobe mozaiky so striebornými detailmi a podhľad tvarovaný v rôznych geometrických tvaroch tvoria dominantu celej kuchyne. Zmenšený priestor v kuchyni nás pre lepšiu priechodnosť viedol k voľbe sklápacieho pultu. Led osvetlenie nad pracovnou doskou nemôže chýbať v žiadnej kuchyni.

V prípade, že zvažujete prestavbu alebo rekonštrukciu, neváhajte sa obrátiť na naše štúdio.

« z 3 »

Kuchyňa, v ktorej je radosť variť

Napriek rafinovanému využitiu každého voľného miesta ako úložného priestoru je celkový dojem z kuchyne príjemne odľahčený. I keď sme si to veľmi priali, spojenie kuchyne a obývačky nebolo možné. Pri výbere materiálov sme sa odvíjali od dekoru podlahy. Tento dekor sme použili na korpusy, na čelá skriniek sme použili lesklú bielu. Pre moderné kuchyne sú príznačné čisté línie a potlačená farebnosť.

« z 4 »

Otvorená kuchyňa s obývačkou

Zákazníčka si priala návrh otvorenej kuchyne s obývačkou a požiadavkou bola zástena kuchynskej linky v modrej  farbe.  Tento farebný akcent nám vytvoril priestor aj pre doplnky v obývačke.  Funkčné plochy kuchyne sme sa snažili usporiadať v čo najrozumnejšom rozložení, aby individuálne pohyby v kuchyni – príprava potravín, varenie a umývanie riadu – boli uľahčené. Pracovný pult spĺňa využitie zo strany kuchyne aj obývačky. Z jednej strany je súčasťou kuchynskej linky a z druhej strany predstavuje jedálenský stolík. Priestor sa tým nielen funkčne využil, ale zároveň opticky „oddelil“  kuchyňu od obývačky. Výber jednotných farieb a štýlu nám zjednotil byt do jedného celku.

« z 6 »

Priestranná kuchyňa v tvare L

Návrh kuchyne mal spĺňať priestorové požiadavky 4-členej rodiny. Veľký priestor umožňoval kuchyňu umiestniť do tvaru L. V kuchyni je umiestnená vstavaná umývačka, kôš a chladnička. Celá kuchynská linka je vyskladaná z výsuvných kontajnerov a horných výklopov. Krb je súčasťou kuchyne, a tak korešponduje s prvkami kuchyne, či už materiálovo alebo dizajnovo.

« z 4 »

Kuchyňa v bielom – farebná kráľovná minimalizmu

Denný život sa sústreďuje skôr v priestore, ktorý obývačku, jedáleň a kuchyňu spája do jedného celku. Tomu zodpovedá aj naša kuchyňa. Vďaka jednoduchosti vo vizuálnom prejave a funkčnosti sa tak bez problémov stáva esteticky rovnocenným partnerom obývacej a oddychovej zóny. Kuchynská linka plynule prechádza do obývacej steny, kde si majiteľka želala vloženú osvetlenú niku. Priestranný pult je hlavnou pracovnou oblasťou, ktorá spĺňa všetky nároky na prípravu pokrmov.

« z 4 »

Páčia sa vám naše návrhy? Potrebujete poradiť? Kontaktujte nás na irrealis@irrealis.sk prípadne nás navštívte osobne. Našu adresu s mapou nájdete tu: Kontakty

A ak momentálne neriešite svoje bývanie ale viete o niekom komu by sme našou prácou pomohli, dajte o nás vedieť svojmu okoliu. Máme aj fb stránku facebook irrealis